A Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnázium járványügyi eljárásrendje a Civitas téri és a Szabó Lőrinc úti feladatellátási helyre

2020/2021 tanév

A koronavírus elleni védekezés céljából intézményünkben az alábbi intézkedéseket kívánjuk megvalósítani:

• Alapos, mindenre kiterjedő fertőtlenítő takarítást végzünk az épületekben.
  • Minden épületben lesz a bejáratnál kézfertőtlenítő.
  • Intézményünket kizárólag egészséges gyerek / dolgozó látogathatja.
  • A  maszk használata a tanítási órán nem kötelező, de gyerek/dolgozó viselheti.
  • Maszk mindenkinél legyen a táskában.
  • Ha a tanuló az osztálytermet szünetben elhagyja (mosdó, büfé) maszkot kell viseljen.
  • A tömegközlekedési eszközökön a maszk viselése kötelező, kézfertőtlenítő legyen az utazóknál.
  • Ha szülő jön az iskolába, számára kötelező a maszk viselése.
  • A gyermekek a személyi higiéne alapvető szabályairól részletes tájékoztatást kapnak. Felhívjuk a figyelmet a rendszeres és alapos kézmosás fontosságára.
  • Az a diák / dolgozó, aki külföldről jött haza jelezze intézményünk felé.
  • A tüneteket mutató személyt azonnal elkülönítjük (Civitas téri épületben emeleten a mosdó melletti kis teremben, Szabó Lőrinc úti épületben emeleti kis teremben).
  • Tüneteket mutató személy esetében az iskolaegészségügyi orvost értesítjük.
  • A beteg  felügyeletét ellátó személy kesztyűt és maszkot visel.
  • A tanévnyitó szentmise csak néhány diák részvételével zajlik a templomban, a többiek az online közvetítést nézik a tantermekben.
  • A különböző osztályokból érkező tanulók csoportosulása tiltott az iskola épülete előtt és az udvaron.
  • A csoportosulások elkerülése érdekében a Szabó Lőrinc úti épületben az emeleti osztályok a főbejáraton, a földszinti osztályok pedig a kapu bejáraton érkeznek és távoznak.
  • A szünetekben előre meghatározott módon levegőznek a tanulók:

Szabó Lőrinc úti épület:

1. szünet       11.   7.a    és a 9.   megy az udvarra
  2. szünet       10.a  10.b   és a 8.a  megy az udvarra
  3. szünet       9. és a 7.a  megy az udvarra
  4. szünet       8.a megy az udvarra
  5. szünet       12. megy az udvarra

Az egyik osztály elől, a másik a zsibongóban, a harmadik pedig a pályánál tartózkodik. Eső esetén a kijelölt osztályok tanulói esőkabátban vagy esernyővel kimehetnek az udvarra.

Civitas téri épület:

1. szünet:  5.a  és  5.b
  2. szünet:  6.a   és 6.b
  3. szünet:  7.b  és 8.b
  4. szünet:   5.a és 5.b
  5. szünet:   6.a  és 6.b

Az 1.szünetben a 6.a  és 6.b reggelizik az étkezdében egymástól távol.

A 2.szünetben az 5.a és 5.b reggelizik az étkezdében egymástól távol.

A 7.b és a 8.b osztály tanulói felviszik a tízórait az osztályterembe.

A napközi részére kijelöljük a legnagyobb termeket és az egyes osztályok a napközis termen belül is elkülönülve ülnek. (5.a és 5.b tanterme).

• A szünetekben közösen focizni más osztály diákjaival nem szabad.
  • A Szabó Lőrinc úti épületben a büfé a járványügyi előírásoknak megfelelően üzemel. A vásárlók a sorban álláskor maszkot viselnek a megfelelő védőtávolság betartásával (utóbbit jelző szalagok felragasztásával segítjük).
  • Az illemhelyeken csak annyian tartózkodhatnak, ahány wc van.
  • Igyekszünk az osztálytermekben a tanulók lazább elhelyezéséről gondoskodni (lehetőségeinkhez mérten).
  • A tantermeket gyakrabban szellőztetjük.
  • Az osztályok keveredését elkerüljük.
  • A testnevelés órákat amennyiben lehetséges a szabadba tervezzük.
  • A közösségi tereken törekszünk arra, hogy egyszerre csak annyi diák tartózkodjon, hogy betartható legyen a 1,5 méteres távolság.
  • Az egyes osztályok egész nap lehetőség szerint együtt mozognak (nyelvi bontóterembe, informatika terembe).
  • Az ebédeltetés során egyszerre maximum két osztály tanulói tartózkodhatnak az ebédlőben megfelelő módon elkülönítve egymástól a közösségeket.
  • Felelősök (terítősök) terítenek az egyes osztályoknak és teszik az evőeszközöket az asztalra.
  • Étkezés előtt és után kiemelt figyelmet fordítunk a gyermekek alapos szappanos vagy kézfertőtlenítős kézmosására.
  • Krónikus  betegek, karanténba kerülő diákok hiányzását igazoltnak tekintjük.

Szükség esetén fenti intézkedésterv módosítható.

Balassagyarmat, 2020. 08. 31.