A Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnázium járványügyi eljárásrendje az Ady Endre úti feladatellátási helyre

2020/2021 tanév

A koronavírus elleni védekezés céljából intézményünkben az alábbi intézkedéseket kívánjuk megvalósítani:

– Alapos, mindenre kiterjedő fertőtlenítő takarítást végeztünk az épületekben.

– Minden épületben van a bejáratnál kézfertőtlenítő.- Intézményünket kizárólag egészséges gyerek / dolgozó látogathatja.

– A maszk használata a tanítási órán nem kötelező, de gyerek/dolgozó viselheti.

– Maszk mindenkinél legyen a táskában.

– Ha a tanuló az osztálytermet szünetben elhagyja (mosdó, büfé) maszkot kell viseljen.

– A tömegközlekedési eszközökön a maszk viselése kötelező, kézfertőtlenítő legyen az utazóknál.

– Ha szülő jön az iskolába, számára kötelező a maszk viselése.

– A gyermekek a személyi higiéne alapvető szabályairól részletes tájékoztatást kapnak.

Felhívjuk a figyelmet a rendszeres és alapos kézmosás fontosságára és technikájára.

– Az a diák / dolgozó, aki külföldről jött haza jelezze intézményünk felé.

– A tüneteket mutató személyt azonnal elkülönítjük a földszinti első teremben.

– Tüneteket mutató személy esetében az iskolaegészségügyi orvost értesítjük.

– A beteg felügyeletét ellátó személy kesztyűt és maszkot visel.

– A tanévnyitó szentmisét jó időben az udvaron tartjuk szülők részvételével, eső esetén a szalézi templomban csak a gyerekek részvételével.

– A különböző osztályokból érkező tanulók csoportosulása tiltott az iskola épülete előtt és az udvaron.

– A csoportosulások elkerülése érdekében érkezéskor a tanulók azonnal az osztálytermekbe mennek.

– A földszinti és az emeleti folyosón reggel és délután felügyeletet biztosítunk.

– A szülők csak a kapuig jöhetnek, hazamenetelkor az iskola által megbízott tanulók értesítik a felügyelő tanárt a kísérő érkezéséről.

– Az udvari levegőzés alkalmával az együtt kint tartózkodó osztályok a számukra kijelölt helyeken lehetnek:

• 1. osztály Játszótér

• 2.a osztály Felső pálya

• 2.b osztály Garázs előtti tér

• 3.a osztály Informatika terem előtti tér

• 3.b osztály Ebédlő előtti hely

• 4.a osztály Focipálya

• 4.b osztály Játszótér előtti terület

A felügyelő tanárok egymással egyeztetve cserélhetik a helyszíneket.

– A szünetekben közösen focizni más osztály diákjaival nem szabad.

– Az illemhelyeken csak annyian tartózkodhatnak, ahány WC van.- Igyekszünk az osztálytermekben a tanulók lazább elhelyezéséről gondoskodni (lehetőségeinkhez mérten).

– A tantermeket gyakrabban szellőztetjük.

– Az osztályok keveredését elkerüljük.

– A testnevelés órákat amennyiben lehetséges a szabadban tartjuk.

– A közösségi tereken törekszünk arra, hogy egyszerre csak annyi diák tartózkodjon, hogy betartható legyen a 1,5 méteres távolság.

– Az egyes osztályok egész nap lehetőség szerint együtt mozognak (nyelvi bontóterembe, informatika terembe).

– A közös teremben lévő összevont napköziben lehetőség szerint biztosítjuk a 1,5 méteres távolságot a két osztály között.

– Az ebédeltetés során egyszerre maximum négy osztály tanulói tartózkodhatnak az ebédlőben megfelelő módon elkülönítve egymástól a közösségeket.

– Felelősök (terítősök) terítenek az egyes osztályoknak és teszik az evőeszközöket az asztalra.

– Étkezés előtt és után kiemelt figyelmet fordítunk a gyermekek alapos szappanos vagy kézfertőtlenítős kézmosására.

– Krónikus betegek, karanténba kerülő diákok hiányzását igazoltnak tekintjük.Szükség esetén fenti intézkedésterv módosítható.

Balassagyarmat, 2020. 08. 31.